5. Niedziela zwykła

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca.

Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwajmy we wdzięcznym uwielbieniu Jezusa Miłosiernego za nawiedzenie naszej parafii w Ikonie „Jezu, ufam Tobie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za ofiarny wkład w przygotowanie tej uroczystości. Bóg zapłać Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście. Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta za pomoc w przygotowaniu dróg i Rynku. Bóg zapłać młodzieży, która pomagała ubierać drogę dla procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom, górnikom, kolejarzom, członkom Związku Podhalan, a także Policji za wielki wkład w przygotowanie naszych uroczystości. Wielki Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy w tych dniach dali wyraz swojej wiary i miłości do Jezusa Miłosiernego.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 16.30 nieszpory. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie świec dla dzieci z klas II.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 cztery obrazy Jezusa Miłosiernego wyruszą do rodzin naszej parafii. Opiekunami obrazów będą: w Grzechyni – p. Kazimiera Moćko, w Białce – p. Jan Białończyk,
w Dolnym Makowie – p. Eugeniusz Studnicki i w Makowie – p. Maria Celak.

W duchu łączności z rodzinami, które nawiedza obraz Jezusa Miłosiernego, od jutra, codziennie o godz. 15.00, w nowo poświęconej kaplicy Miłosierdzia Bożego, odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W związku z tym od najbliższego czwartku nie będzie adoracji o godz. 15.00, tylko Msza Święta o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II. Dotychczasowe nabożeństwo zastąpi całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (po dokończeniu prac przy nowym ołtarzu).

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na renowację naszego Sanktuarium. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci.

poniedziałek –    wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy i męczennicy.

sobota – wspomnienie Mati Bożej z Lourdes. Jest to XIX Światowy Dzień Chorych. O godz. 10.00 Msza Święta w intencji starszych i chorych z naszej parafii.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Zbigniewa Jopka i Zofię Widuch

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne:

Intencje 5 lutego