Przejdź do treści

5. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy piątą niedzielę zwykła. Jest to jednocześnie druga niedziela lutego. Składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej.

Po południu:

14.00 –    Akcja Katolicka

15.00 –    Grupa Adoracyjna z Łagiewnik

16.00 –    Siostry Zakonne

16.30 –    Nieszpory

17.00 –    Msza Święta

Porządek adoracji wywieszony jest w gablocie.

2. W poniedziałek 11 lutego obchodzić będziemy Dzień Chorych. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

3. W  środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. Porządek Mszy Świętych  w środę popielcową: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 15.00. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

 

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki

w Sanktuarium – o godz. 16.00 i o godz. 17.15.

W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni – o godz. 15.00.

Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu

po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00.

 

Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. W roku wiary zachęca się do czytania Katechizmu Kościoła. Dlatego od środy popielcowej kwadrans przed Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy czytać będziemy Katechizm Kocioła Katolickiego. Zachęcamy do korzystania z tej szczególnej formy kształtowania swego sumienia i duchowości.

5. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na Ostatki Szkolne, które odbędą się dzisiaj o godz. 15.00 na hali sportowej przy szkole. W programie: sprzedaż domowych wypieków, występy uczniów, kabaret, zabawa taneczna dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa.

6. Od lutego w każdy czwartek od godz. 16.00 do 18.00 w Sali „Stodoła” odbywają się spotkania grupy wsparcia dla współuzależnionych, rodzin alkoholików. Będzie możliwość poznania mechanizmów choroby alkoholowej, uzyskania informacji, co dalej robić. W planach jest utworzenie grupy „Al-Anon”. Takie grupy działają w całym świecie. Ich zasady zostaną przedstawione w lutowym „Przemienieniu”.

W każdy trzeci czwartek miesiąca w kaplicy bł. Jana Pawła II będzie odprawiana Msza Święta w intencji uzależnionych i ich rodzin.

7. W dniu 16 lutego będziemy gościć w naszej parafii Panią dr Wandę Półtawską, która wygłosi prelekcję  nt: „Szczęśliwe małżeństwo – szczęśliwa rodzina”.

8. W środę popielcową o godz. 17.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas II z całej parafii.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy

+ Zygmunta Klimalę i Antoniego Pabisa

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Program nabożeństwa czterdziestogodzinnego

 

Skip to content