6. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 6. Niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na chrzcielna.
W kruchcie  naszego Sanktuarium można odebrać program tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej od 1 do 4 marca. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja do następnej Mszy Świętej.

Porządek adoracji:

14.00 –    Czciciele Najdroższej Krwi Pana Jezusa

15.00 –    Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

16.00 –    Siostry Zakonne (SS. Serafitki i Albertynki)

16.30 –    Nieszpory Eucharystyczne

17.00 –    Msza Święta

Program nabożeństwa został także wywieszony w gablocie.

2. W  środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych w środę popielcową: 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00.

W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu.

Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. W sobotę o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie spotkania formacyjnego dla zelatorów Żywego Różańca z całego rejonu. Po Mszy Świętej spotkanie w Sali „Stodoła”.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przed Mszą Świętą od godz. 16.00 będzie można zakupić róże.

6. W niedzielę, 8 marca, o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Odgadnąć krzyż”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień. Bilety będą do nabycia od 1 marca w kancelarii parafialnej.

+ Władysławę Bogacz (lat 89), Annę Szewczyk (lat 89) Bronisława Spyrkę (lat 86)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 15. 02.