5 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym 5 Niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwo 40 – godzinne, które przygotowuje nas na przeżywanie okresu Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej. Porządek adoracji wywieszony jest w gablocie. Po Mszy św. o godz. 9.30 odmówimy dziesiątek różańca św. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół zaprasza dzisiaj na „Ostatki Szkolne”, o godz. 14.00 w hali sportowej.

czwartek (11 luty)wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to jednocześnie XXIV Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.30 spowiedź dla chorych, a o 11.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych, oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

3. W środę (10.02) rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem w sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00.W kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post ścisły). Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki o godz. 16.00  i o godz. 17.15., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będzie w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać w dniach od 6 – 9 marca 2016 roku. Wygłoszą je dla nas ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program zostanie podany przed rekolekcjami.

5. Zarząd OSP Maków Dolny informuje, że walne zebranie strażaków odbędzie się w remizie, 14 lutego 2016 r. o godz. 15.00. Również w tym dniu odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz. 9.30 w salce katechetycznej. W Sali „Stodoła” odbędzie się w godz.10.00 – 16.00 rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji „Pomóż Karolinie i innym. ” W ramach uczty duchowej zapraszamy do Sali „Stodoła” na projekcję filmu pt. „Gwiazd naszych wina” ukazujący oblicze prawdziwej miłości gotowej do ofiary i poświecenia.  Wstęp wolny.

6. 4 lutego ks. kard. Stanisław Dziwisz podpisał Dekret włączający Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim na listę świątyń Archidiecezji krakowskiej, za których nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny w związku z obchodami Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczystego otwarcia Bramy Miłosierdzia w naszym sanktuarium dokona ks. bp. Damian Muskus w środę popielcową (10.02) na Mszy św. o godz. 18.00.

†††

+ Franciszkę Polak (lat 91)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Program Nabożeństwa 40 godzinnego