Przejdź do treści

2. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy 2 Niedzielę po Wielkanocy (Niedzielę Miłosierdzia Bożego). Od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (29 kwietnia) – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika.

Środa (1 maja ) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Czwartek (2 maja ) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i dr Kościoła

Piątek (3 maja ) – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przejście do miejsc pamięci w Makowie Podhalańskim.

Sobota (4 maja ) – wspomnienie św. Floriana, męczennika

3. We wtorek  30 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Pierwsze nabożeństwo z procesją dookoła kościoła odprawimy po wieczornej Mszy św. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni wyjątkowo w  czwartek od 9:00 z racji że w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski  za w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Św. Jana Pawła II Msza Święta w intencji Kaplanów i o powołania oraz zmiana tajemnic różańca świętego dla Róż  modlących sio powołanie i za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Msza Święta w intencji strażaków Gminy Maków i ich rodzin zostanie odprawiona 12 maja o godz. 9:30.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Zapraszamy na jednodniowa wycieczkę „Pętla Beskidzka” w dniu 17 czerwca 2019 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 129 zł a ulgowy 125 zł. Zapraszamy również na wycieczkę do Wrocławia w dniu 18 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 222 zł a ulgowy 205zł.  Program wycieczek umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

8. W niedzielę 26 maja na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

9. Prosimy rodziny o podanie adresów księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii, w celu zaproszenia tych osób na Rocznicę Koronacji.

10. Stowarzyszenie Patriotyczne Beskidy serdecznie zaprasza na pieszy rajd im. Kaprala Jana Sałapatka ps. Orzeł, który rozpocznie się Mszą Święta w jego intencji w Kościele p.w. Przenajświętszej Trójcy w Bieńkówce w niedziele 5 maja  o godz. 7:30. Trasa rajdu prowadzi z Bieńkówki, przez Koskową Górę, Makowską Górę do Jachówki.

11. Spotkanie Mężczyzn Św. Józefa odbędzie się w czwartek 9  maja  o godz. 18:30 w Sali Stodoła.

12. Czciciele Krwi Chrystusa zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy do Sanktuarium Krwi Chrystusa oraz na Jasną Górę. Wyjazd w niedziele 19 maja o godz. 6:30 z pod schodów. Koszt 50 zł. Zapisy u Pani Ewy Zaręba lub Pani Małgorzaty Barcik.

13. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 20 520 zł. Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Annę Janik(lat 81), +Czesława Gorzyńskiego(lat 81)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content