14. Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 14 Niedziele Zwykłą, jest to też pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17:00 wieczorna Msza Święta.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  ( 8 lipca) –  wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

Czwartek (11 lipca) – święto św. Benedykta, opata patrona Europy

Piątek (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Sobota (13 lipca) – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

3. W sobotę  odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16:00  odmówimy pierwszą i drugą cześć różańca świętego. O  godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia świec i lampionów procesyjnych. O asystę prosimy Związek Podhalan. Intencje na Msze Święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we czwartek 25 lipca.  Prosimy o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z środy na czwartek (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach  od 08.03.2020 do 14.03.2020. Koszt pielgrzymki 600 dolarów + 1400 zł od osoby. Program i zapisy w kancelarii parafialnej przy zapisie pierwsza wplata 200 dolarów.

6.  Biuro podróży „Maja”  zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 30 września do 4 października. Informacje w gablocie ogłoszeń.

7.  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 8150 zł. Bóg zapłać.

† † †

+ Stanisławę Mędrala (lat 77)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci