6 Niedziela po Wielkanocy

1. Obchodzimy dzisiaj 6 Niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy  św. o godz. 9.30 zmianka Tajemnic Różańca św. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

Poniedziałek (2 maja) –  wspomnienie św. Atanazego , biskupa i doktora Kościoła

Wtorek (3 maja ) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji ojczyzny, po której udamy się do miejsc pamięci w Makowie. Z racji uroczystości nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

Środa (4 maja )– wspomnienie   św. Floriana, męczennika

Czwartek (5 maja)wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Piątek (6 maja) – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

4. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje – „dni krzyżowe”. Procesję z modlitwą o urodzaje i  za kraje głodujące będziemy odprawiać po Msz św. o godz.7.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie od godz. 6.30 – 8.00 oraz od 17.30 – 18.00. W piątek, spowiedź od godz. 6.30 – 8.00 oraz od godz. 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza św. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w sobotę od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.W sobotę ( 7 maja ) na dziedzińcu zamku w Suchej Beskidzkiej odbędą się Juwenalia WSTiE. Tegoroczna impreza będzie miała charakter charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany podopiecznym Fundacji Anny Dymnej: „Mimo wszystko”

† † †

+ Helenę Matura (lat 87), Aldonę, Antoninę Wiśnicką (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.