6 Niedziela po Wielkanocy

29 V 2011

1. Dziś 6 niedziela wielkanocna. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Dzisiaj ks. Grzegorz Kilanowicz, który w tym roku odbywał u nas praktykę duszpasterską, przeżywa w swojej rodzinnej parafii uroczystość Prymicji. Otoczmy naszą modlitwą księży neoprezbiterów. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 ksiądz Grzegorz Kilanowicz odprawi u nas Mszę Świętą prymicyjną, a 19 VI Prymicje odprawi ks. Michał Stryszawski.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika

piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

3. W czwartek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni o godz. 7.45 odprawimy procesję błagalną ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 15.00.
O godz. 16.00 w piątek Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź w Grzechyni będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Spowiedź w Dolnym Makowie w środę o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum, Dolnym Makowie i Białce

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

6. We wtorek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W środę pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej.

7. We wtorek po majówce w sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla udających się na Lednicę.

8. 10 czerwca o godz. 18.00 ksiądz Kardynał odprawi Sumę Odpustową i poświeci kaplicę bł. Jana Pawła II oraz dach na kościele i polichromię. Ksiądz Kardynał udzieli również sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

++++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Tadeusza Działka i Helenę Woźną

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ogłoszenia: Intencje 29.05