6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

– poniedziałek, 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

– środa, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Uroczysta procesja ku czci świętego Stanisława z Wawelu na Skałkę będzie w przyszłą niedzielę, 12 maja, o godz. 9.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesje błagalne w tzw. dniach krzyżowych odprawimy o godz. 7.45. Natomiast we wtorek po procesji  odprawimy Mszę Świętą o uświęcenie pracy ludzkiej.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 16.30.

5. W tym miesiącu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu będzie można składać w poniedziałek, 6 maja, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

6.  W przyszłą niedzielę, 12 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to również druga niedziela miesiąca dlatego o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

7. W poniedziałek, 13 maja, odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 odmawiać będziemy dwie części Różańca. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Sanktuarium. O obsługę procesji prosimy Akcję Katolicką, Grupę Łagiewnicką i Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa.

8. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie dla Makowa Centrum w sobotę, 18 maja o godz. 11.00 natomiast dla Grzechyni i Makowa Dolnego, w niedzielę, 19 maja o godz. 11.00. Spowiedź przed tą uroczystością będzie w piątek, 17 maja, od godz. 15.00 dla klasy 3B i 3C, od godz. 16.00 dla kl. 3A, od godz. 16.30 dla Makowa Dolnego i Grzechyni.

9. W sobotę, 25 maja, w Katedrze na Wawelu, nasz parafianin, dk. Szymon Borowy, przyjmie święcenia kapłańskie z rąk J. Eksc. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego. Natomiast w niedzielę, 26 maja, o godz. 11.00, nowo wyświęcony kapłan odprawi swoją Mszę Prymicyjną w naszym Sanktuarium.

10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada 30 maja. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, na Rynek, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, al. Kasztanową, ul. 3 Maja na Rynek i ul. Kochanowskiego na schody. O przygotowanie I ołtarza przy budynku OSP prosimy strażaków z OSP Maków Centrum wraz z rodzinami, II ołtarza w okolicy szpitala – Grupy modlitewne działające przy parafii, III ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku – Związek Podhalan, Zespół Babiogórzanie Polana Makowska i Rodzinę Kolpinga, IV ołtarza na schodach – rodziców dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Makowa Dolnego.

11. Przypominamy, że w niedzielę, 2 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, będziemy świętować jubileusze małżeńskie (25,40,50 i 60 lat). Szanownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

12. 45. Rocznicę Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Makowskiej – Opiekunki i Królowej Rodzin będziemy obchodzić w sobotę, 8 czerwca, o godz. 12.30. Wtedy również J. Eksc. Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli bierzmowania młodzieży z klas ósmych z całej parafii oraz dokona poświęcenia naszych schodów, Groty i figur świętych na schodach. Tą uroczystością rozpoczniemy przygotowania do 50 rocznicy Koronacji. Od lipca br. wprowadzamy nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 20.30 każdego 10 dnia miesiąca.

13. Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych z całej parafii będziemy świętować w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 11.00.

14. W niedziele i w święta nagłośnienie na zewnątrz Sanktuarium będzie uruchamiane podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00. Natomiast na prośbę parafian będzie wyłączone o godz. 6.30 i 17.00.