6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy 6 niedzielę wielkanocną. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci.  O gody. 15.00 w kaplicy odprawimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy członków Związku Podhalan. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznych nabożeństwach fatimskich. W tym roku kazania na nabożeństwach będzie głosił ks. Piotr Zioło, wikariusz w parafii św. Piotra w Wadowicach.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

Nabożeństwa majowe w tygodniu odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła

środa – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych, których zgłaszamy  w kancelarii, w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych, a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii dzieci z klas II przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Próby liturgiczne dla dzieci odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. Do pierwszej spowiedzi świętej dzieci przystąpią w sobotę. Informujemy, że spowiedź przed pierwszą Komunią Świętą trwać będzie od 9.00 do 10.30. Bardzo prosimy, by wierni ze zrozumieniem podeszli do tej uroczystości, która jest uroczystością parafialną, ale również rodzinną. Dlatego prosimy, by na Mszy o godz. 11.00 nie zajmować miejsc zarezerwowanych dla najbliższej rodziny dzieci. W przyszłym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć  w wieczornych nabożeństwach  w ramach tzw. „białego tygodnia”.

5. Wyjazd na lednickie czuwanie młodzieży – 1 VI o godz. 24.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Eugenię Ślusarską

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

intencje 13 maja