6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy szóstą Niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. O każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

środa – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W tym dniu w Katedrze na Wawelu o godz. 9.00 Ksiądz Kardynał wyświęci nowych diakonów, a wśród nich naszego parafianina Sławomira Głuszka. Kleryka Sławomira polecamy modlitwie wszystkich parafian.

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni zapraszamy do modlitwy w czasie procesji o godz. 7.30.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zbliża się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w dniu 13 maja. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia od maja do listopada o godz. 18.00. W maju o przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. W piątek o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji ś.p. ks. Stanisława Czartoryskiego, patrona naszego Gimnazjum.

W piątek o godz. 16.00 pierwsza próba liturgiczna dla dzieci z klas II z całej parafii.