6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy 6. Niedzielę po Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 majówka.

Dzisiaj o godz. 16.00 na Makowskiej Górze będzie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców i ich rodzin. W środę o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta w Grocie przy ul. Źródlanej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 odprawiać będziemy procesję błagalną ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. W czasie nabożeństwa modlić się będziemy o urodzaje i  za kraje głodujące. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, gdyż chociaż dzisiaj rolnictwo nie jest powszechnym zajęciem, to jednak coraz częściej dotykają nas różnorakie klęski żywiołowe.

poniedziałek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

czwartek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

sobota święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W przyszłą niedzielę świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W sobotę w Katedrze na Wawelu ks. Kardynał wyświęci nowych kapłanów, a wśród nich naszego parafianina dk. Sławomira Głuszka z Grzechyni i dk. Bartosza Wronikowskiego.

W przyszła niedzielę o godz. 11.00 neoprezbiter ks. Sławomir Głuszek odprawi w naszym Sanktuarium Mszę Świętą prymicyjną. Postarajmy się dołożyć wszelkich starań, by ten dzień był dla naszej parafii wspólnym świętem, nad którym nie przejdziemy obojętnie. Otoczmy naszą modlitwą diakonów przygotowujących się do święceń, a także módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie z naszej parafii.

Ks. Bartosz swoją Mszę Prymicyjną będzie odprawiał w naszej parafii w sobotę 7 czerwca o godz. 18.00. Będą to jednocześnie prymicje dekanalne.

4. Zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Pierwsza próba liturgiczna dla dzieci odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 16.00.

5. Stowarzyszenie „moto-łaje” motocykliści dzieciom serdecznie zaprasza na charytatywny piknik z okazji dnia dziecka, który odbędzie się na targowicy w Suchej Beskidzkiej dnia 31 maja. Wstęp wolny. Zachęca się do przynoszenia  artykułów spożywczych, codziennego użytku, środków chemicznych, artykułów szkolnych, zabawek. Dochód przeznaczony będzie dla dzieci

z rodzin potrzebujących naszego powiatu. Podczas pikniku prowadzona będzie akcja „Wspólnie przeciw białaczce”.

+ Helenę Surzyn lat 75, Tadeusza Stanaszka lat 54 i Krzysztofa Sasułę lat 54

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne