6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj świętujemy 6. Niedzielę Wielkanocną. Jest to także 2 niedziela miesiąca. Z tej racji dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele naszego Sanktuarium. O godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji strażaków, którzy troszczą się o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy. Pragniemy podziękować im za trud i ofiarność, oraz modlić się w ich intencji. O godz. 11.00 uroczysta inauguracja róż różańcowych rodziców, którzy modlitwę różańcową pragną ofiarować będą za swoje dzieci.

O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

czwartek – święto Świętego Macieja, Apostoła

sobota – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

4. W środę o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje na Mszę Świętą zbiorową. Od godz. 17.00 możliwość zakupienia świec z lampionami.

5. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy z kandydatami do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich kandydatów z rodzicami. W tym dniu młodzież przyjmie uroczyście znak krzyża świętego.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ofiarą złożoną do puszek będzie można również wesprzeć wszystkich poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich.

6. Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Hiszpani w dniach 11 – 21 sierpnia 2015. Serdecznie zapraszamy.