6. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 6 Niedzielę po Wielkanocy. Jest to pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy się modlić w intencji wszystkich strażaków z całej naszej gminy z okazji Gminnych Obchodów Święta św. Floriana i Dnia Strażaka, po Mszy Świętej  zmiana tajemnic różańca świętego.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Msza Święta na osiedlu Bryndze. O 16:30 Nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta.

– Wtorek (8 maja) –  Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

3. W Poniedziałek, Wtorek i w środę przypadają „Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące” – dni krzyżowe. Procesje w te dni odprawimy przed Msza o godz. 8.00. (ok. godz. 7.45)

4. Próby dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przed Rocznicą Komunii Świętej odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:00. Spowiedź w piątek od godz. 16: 00 do 18:00.

5. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 15:30 w Kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III odbędzie się we czwartek o godz. 18:30 w Sali „Stodoła”.

7. W przyszłą niedzielę tj. 13 maja o godz. 11:00 Rocznica Komunii Świętej dzieci klas IV. Od godz. 15:00 rozpoczniemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Program:

– o godz. 15:00 – pierwsza i druga część różańca świętego

– o godz. 16:00 – koncert pieśni maryjnych

– o godz. 17:00 – Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca i procesja maryjna

Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. Intencję na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii.  O asystę prosimy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

8. W dniu 26 maja o godz. 9:00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu nasz Diakon Krzysztof Sasuła przyjmie święcenia kapłańskie, a w dniu 27 maja o godz. 11:00 odprawi w naszym Sanktuarium Mszę Świętą Prymicyjną.

9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja przejdzie ulicami Kościelną, Rynek, Wolności, Orzeszkowej i Kochanowskiego w kierunku schodów kościelnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni (osiedla: Nowakówka, Skupniówka, Wilkówka, Bałosówka, Kowalówka, Za Górą, Przechylisko, Łazy, Mędralówka i Zagrody Mędralowe) osoby odpowiedzialne Pani Sołtys Kazimiera Moćko i Pan Adam Głuszek.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – mieszkańcy ul. Rynek, 3 Maja i Kolejowej

II ołtarz (na początku ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Wolności, Sportowej, Orkana, Stary Rynek i Prusa

III ołtarz (na końcu ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Orzeszkowej, Lipowej, Sosnowej i Kochanowskigo

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

10. We wtorek 22 maja we wspomnienie św. Rity w naszym Sanktuarium odbędzie się Uroczyste nabożeństwo ku Jej czci a po nim koncert pt. ” Ave Maria woła cały świat” w wykonaniu Pani Heleny Dzoka (Eleni) z zespołem. W czasie koncertu realizowany będzie program telewizyjny Parafia z sercem.

11. Spółka „Eko-Skawa” informuje, że w dniu 10 maja tj. czwartek odbędzie się nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Makowie Podhalańskim i Grzechyni. Zużyty sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godz. 8:00.

† † †

+ Franciszkę Bafia (lat 79) i + Zofię Kosman (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.