6. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 6 Niedzielę po Wielkanocy. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat małżeństwa) O godz. 11.00 pobłogosławimy nownych ministrantów dla naszej wspólnoty parafialnej. O godz.. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Matki. Wszystkie mamy polecamy w naszych modlitwach. Przed Sanktuarium po  Mszach świętych o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 można nabyć pamiątki związane z 40. Rocznicą Koronacji Obrazu.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Środa (29 maja) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek (31 maja) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w tym dniu po wieczornej Mszy Świętej zakończenie nabożeństw majowych z procesjom wokół Sanktuarium

Sobota (1 czerwca) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają „Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące” – dni krzyżowe. Procesje w te dni odprawimy przed Msza o godz. 8.00. (ok. godz. 7.45)

4. W środę 29 maja o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Grocie przy ul. Źródlanej.

5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek tj. 31 maja od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00.

6. W sobotę 1 czerwca rozpoczniemy Uroczystą Nowennę przed Jubileuszem 40-lecia Koronacji Obrazu. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 21:00. Program: Apel Jasnogórski, dziesiątek różańca świętego, litania do MB Makowskiej i zakończymy Modlitwą Zawierzenia. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

8. Zapraszamy na wycieczkę do Wrocławia w dniu 18 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 222 zł a ulgowy 205zł, natomiast wycieczka „Pętla Beskidzka” została odwołana.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: przez Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Ośrodku Zdrowia ) – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

II ołtarz (przy Szpitalu) – Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Róże rodziców modlących się za swoje dzieci i Róża modląca się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

O asystę prosimy mieszkańców Białki.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości   7600zł. Bóg zapłać.

† † †

+Daniela Lorka(lat 95)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci