6. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą Niedzielę Wielkanocną i wspomnienie Św. Rity z Cascii. Msze Święte w Sanktuarium w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 błogosławieństwo nowych ministrantów z całej parafii. O godz. 11.00 jubileusze małżeńskie, o godz. 13.00 uroczysty chrzest święty. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 Różaniec w intencjach składanych przez wstawiennictwo św. Rity oraz Nabożeństwo Majowe. O godz. 17.00 wieczorna Msza Święta i dalsza część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 16.00 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć czerwone róże.

Wtorek, 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,

Czwartek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają „Dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące” – tzw. „dni krzyżowe”. Procesje błagalne w te dni odprawimy przed Mszą Świętą o godz. 8.00. (tj. ok. godz. 7.45). Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tej modlitwie.

4. W poniedziałek, 23 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas czwartych z całej parafii przed rocznicą I Komunii Świętej, którą obchodzić będziemy w piątek, 10 czerwca.

5. W środę, 25 maja, o godz. 17.00, odprawimy Mszę Świętą przy Grocie Matki Bożej na   ul. Źródlanej.

6. W tym roku przypada 25. rocznica VI pielgrzymki św. Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Z tej okazji, w poniedziałek, 6 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła, o godz. 18.00,  pod Wielką Krokwią w Zakopanem zostanie odprawiona jubileuszowa Eucharystia, na którą Konferencja Episkopatu Polski zaprasza dzieci pierwszokomunijne, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, całe rodziny, osoby życia konsekrowanego, członków Związku Podhalan, stowarzyszenia i zespoły regionalne. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę uroczystość. Zapisy osób chętnych w kancelarii parafialnej.

7. W związku z częstymi w ostatnim okresie przypadkami posługiwania się przez narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, podrobionymi bądź tez fałszywymi zaświadczeniami zakupionymi na portalach internetowych przypominamy, że w archidiecezji krakowskiej obowiązuje jednolity wzór świadectwa z hologramem, który prezentujemy w gablocie ogłoszeń.

8. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 7.500zł. Bóg zapłać. Zapłacono kolejną ratę za granit – 45.000 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Halinę Szarek (67 lat), + Annę Koziana (89 lat) i + Irenę Sasuła (91 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.