6 Niedziela Wielkanocna

9 V 2010

1. Dzisiaj  6 Niedziela Wielkanocna. O godz. 13.00 „Roczki” dzieci oraz Msza Święta w intencji strażaków, ich rodzin i w intencji zmarłych strażaków z całej Gminy. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium.

O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej
o godz. 18.00 , a w kaplicach o 16.30.

2.Kalendarz liturgiczny

piątek – Święto św. Macieja, Apostoła

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O godz. 7.45 odprawimy procesję błagalną ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.

4. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W naszej parafii jest to jednocześnie dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas II. Uroczysta Msza Święta dla dzieci z klas II i ich rodzin będzie odprawiona o godz. 11.00.

Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 9.00. Spowiedź rozpoczniemy krótkim nabożeństwem pokutnym.

Dla rodziców i chrzestnych w kościele będą zarezerwowane miejsca najbliżej dzieci. Już dzisiaj prosimy wszystkich o zrozumienie i niezajmowanie tych miejsc przez inne osoby.

Na zakończenie „Białego tygodnia” w sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy uroczystą majówkę na Rynku przy figurze Matki Bożej.

5. Próby liturgiczne dla dzieci z klas II będą w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 16.00.

6. W czwartek o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty w tym miesiącu prosimy kandydatów do bierzmowania. W związku z tym w tym miesiącu nie będzie już osobnej Mszy Świętej dla kandydatów do bierzmowania

W kancelarii przyjmujemy intencji na Mszę Świętą zbiorową.

7. 15/16 maja adoracja w Łagiwnikach.

8. 19 maja w tym roku ks. Proboszcz przeżywa 25 rocznicę święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa zapraszamy w niedzielę, 23 maja o godz. 11.00

9. Po Mszy świętej można nabyć majowy numer naszego czasopisma „Przemienienie”.

+++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Piątka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.