6. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 6. niedzielę zwykłą. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii.

– wtorek, 14 lutego  – święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

3. We wtorek, 14 lutego, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym miesiącu Patronem modlitwy jest bł. ks. Józef Stanek a tematem wiodącym „Armia Krajowa – Powstanie Warszawskie”.

4. Zbiórka ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 16 lutego, o godz. 16.30, kandydatów na ministranta również w czwartek, o godz. 17.00, natomiast zbiórka dla lektorów będzie w piątek, 17 lutego, o godz. 17.15. w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. W czwartek, 16 lutego, na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z całej parafii. Po Mszy Świętej w Sanktuarium będzie również spotkanie z rodzicami tej młodzieży.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 18 lutego, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. Poświęcenie świec dla dzieci z klas trzecich z Makowa Podhalańskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 lutego, o godz. 11.00 a z Dolnego Makowa i z Grzechyni o godz. 9.30.

8. Na potrzeby misji w Kiabakari w Tanzanii zebraliśmy kwotę 6.152 zł, 20 dolarów amerykańskich oraz 1 euro cent.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, również w imieniu posługującego tam ks. Wojciecha Kościelniaka.

9. Informujemy, ze nasz kleryk Szymon Borowy ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu 8 maja br. Polecamy Jego osobę Panu Bogu w naszych modlitwach.

10. Od dnia 6 lutego br. funkcję kościelnego w naszej parafii pełnić będą p. Grzegorz Listwan oraz p. Piotr Groń. Życzymy obu panom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz zdrowia i radości w pełnieniu posługi ku chwale Bożej i pożytkowi ludzi.

11. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej. Po południu na adorację zapraszamy w szczególny sposób:

– od godz. 14.00 –    Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa;

– od godz. 15.00 –    Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach;

– od godz. 16.00 –    Siostry Zakonne.

O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory eucharystyczne a o godz. 17.00 wieczorną Mszę Świętą.

12. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  800 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Władysławę Pyka (77 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci