6. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą i wspomnienie NMP z Lourdes. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian. Jest to druga niedziela miesiąca dlatego dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii. Po południu na adorację zapraszamy w szczególny sposób:

– od godz. 14.00 –    Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa;

– od godz. 15.00 –    Akcję Katolicką i Grupę Łagiewnicką;

– od godz. 16.00 –    Siostry Zakonne.

O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.30 Nieszpory eucharystyczne a o godz. 17.00 wieczorną Mszę Świętą.

W poniedziałek (12.02.2024) Adoracja od godz. 14.00 przy głównym ołtarzu.

W sposób szczególny zapraszamy:

– od godz.14.00 – Apostolstwo Modlitwy

– od godz.15.00 – mieszkańców Makowa Centrum

– od godz.16.00 – Róże Różańcowe (żeńskie i męskie)

– od godz.17.00 – mieszkańców Białki

O godz.17.30 odprawimy Nieszpory eucharystyczne a o godz.18.00 wieczorną Mszę Świętą.

We wtorek  (13.02.2024) O godz. 8.00 Msza Święta a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Do godz. 14.00 adoracja prywatna w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 14.00 adoracja przy ołtarzu głównym, na którą zapraszamy szczególnie:

– od godz.14.00 – Rodzinę Kolpinga

– od godz.15.00 – Róże Różańcowe (rodziców modlących się za swoje dzieci)

– od godz.16.00 – mieszkańców Grzechyni

– od godz.17.00 – mieszkańców Makowa Dolnego

Porządek adoracji umieszczony jest również w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

2. W  Środę Popielcową, 14 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do puszek przed Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolną składkę na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. W archidiecezji krakowskiej w tym dniu rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej, który trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (26 maja)..

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Dodatkowo zachęcamy do modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach i w świecie.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiaćbędziemy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Makowie  Dolnym Droga Krzyżowa będzie odprawiana również w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

5. W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można będzie składać w poniedziałek, 12 lutego od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

6. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr w dniach 7 – 14 maja 2024. Koszt 5390 zł. Zapisy do dnia 25 lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 1500 zł zaliczki.

7. Ks. Jacek Jastrzębski organizuje autokarowe „Wakacje z Bogiem” w Grecji dla dzieci i młodzieży od 5. klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2024r. Koszt przy 40. zapisanych osobach to 2790 zł plus 80 euro. Jeśli osób będzie mniej cena wzrasta do 3190 zł. Zapisy u ks. Jacka oraz w kancelarii parafialnej. Przy zapisie zaliczka w wysokości 500 zł. Zapisy trwają do 3 marca br.

8. W tym roku nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Sercanie. Są one planowane w dniach od 9 do 15 marca. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.

9. Jubileusze małżeńskie w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 11.00. Szacownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stefana Kołodzieja (77 lat) i + Stanisława Marka (104 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci