14 II 2010

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą i drugą niedzielę miesiąca. O godz. 12.30 „Roczki” dzieci. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. Dzisiaj przy kościele można nabyć kolejny numer naszego czasopisma „Przemienienie”.

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które będziemy odprawiać przez trzy dni poprzedzające Wielki Post.

Po Mszy Świętej ok. godz. 13.30 na adorację zapraszamy siostry zakonne

14.30 – Akcja Katolicka

15.30 – Grupa Adoracyjna z Łagiewnik

O 16.30 odprawimy uroczyste nieszpory i Mszę Św. wieczorną.

W poniedziałek i wtorek Msze Święte z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00, a o godz. 17.30 nieszpory eucharystyczne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00 – 18.00. Dokładny plan adoracji  wywieszony jest w gablotce.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Szczególnym wydarzeniem tegorocznego wielkiego postu będą misje święte, które w dniach od 27 II do 7 III poprowadzą  oo Oblaci.

Msze Święte w środę popielcową: w Sanktuarium o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 oraz o godz. 16.00 i 18.00.

W kaplicach: w Grzechyni – o  godz. 15.00, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

3. Od środy popielcowej  do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży
i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni w piątek o godz. 15.15, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza Święta.

5. w nocy 20/21 lutego adoracja w Łagiewnikach.

6. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbywać się będzie kurs przedmałżeński.

7. Przy ołtarzu Pana Jezusa Ukrzyżowanego można złożyć ofiarę na Korony i Sukienkę dla Matki Bożej Częstochowskiej. Planujemy również w naszej parafii pielgrzymkę do Częstochowy „pociągiem papieskim”.

8. Zarząd Osiedla Maków – Centrum zaprasza na zebranie w dniu dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki.

9. Dyrekcja i  Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza do udziału
w „Ostatkach szkolnych” które odbędą się dzisiaj od godz. 14.00 w budynku Zespołu Szkół przy ul Wolności 53. W programie: Loterie fantowe, występy uczniów, szkolna kawiarenka z domowym ciastem oraz wiele innych atrakcji.

DOCHÓD Z „Ostatków szkolnych”  W CAŁOŚCI ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA POTRZEBY SZKOŁY I UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MAKOWIE PODHALAŃSKIM.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonię w Kołobrzegu. Zapisy u s. Natalii..Szczegóły podane są w gablocie z ogłoszeniami.

11. W czwartek o godz. 18.30 na plebanii zebranie dla „Trójek” klasowych rodziców dzieci z klas II.

12.W dniu 20 lutego o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Grzechyni odbędzie się zebranie mieszkańców Grzechyni.

++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Wolczko

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.