Przejdź do treści

6 niedziela zwykła

13 II 2011 r.

 

1. Dzisiaj 6 niedziela zwykła. Dzisiaj wypada druga niedziela miesiąca. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na renowację naszego Sanktuarium. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O 16.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj można nabyć nowy numer czasopisma „Przemienienie”.

 

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

 

3. W tym roku w Wielkim Poście odbędzie renowacja Misji Świętych w dniach od 19 III – 23 III. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Oblaci.

 

4. Jeszcze w tym tygodniu przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 29 IV – 6 V. Jeśli nie zgłosi się wystarczająca liczba osób, pielgrzymka zostanie odwołana. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 2 III do 11 III. Informacje można uzyskać w kancelarii.

 

5. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie z chętnymi, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji wielkopostnego Misterium Męki Pańskiej

 

6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim informuje, że w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 15.30 do 17.30 czynny jest, działając przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, punkt informacji, wsparcia i pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.  W tych dniach i godzinach świadczą bezpłatnie wsparcie pracownik socjalny, psycholog i prawnik. Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

7. Zarząd Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego „Eko-Skawa” informuje, że w dniu 11 lutego rozpoczęto roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej w Makowie Centrum. Budowa w okresie od lutego do końca marca obejmie ulice: Sienkiewicza, Słoneczną, Kościuszki, Kopernika, 3 Maja 19-1, Kolejową, Krasickiego i Lelewela.

 

++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Czesława Wronę, Zdzisława Dyrdę, Eugeniusza Guzika, Tadeusza Kubasiaka,

Stanisława Wicherka, Edwarda Hudziaka, Krystynę Zadora, Piotra Pieroga

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Skip to content