Przejdź do treści

19. Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny

Dzisiaj przeżywamy 19. niedzielę zwykłą i odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Zmianka tajemnic dla wszystkich Róż żywego różańca po Mszy Świętej o godz. 9.30  Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. Bp Janusz Mastalski. Po Mszy Świętej odśpiewany uroczyste Te Deum. Wspólnie z nami modlić się będzie Zespół regionalny „Zbyrcok”. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana,

Wtorek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

Środa, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

Czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy,

Sobota, 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

3. W sobotę, 13 sierpnia, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca Świętego. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O asystę prosimy Radę Parafialną i Apostolstwo Modlitwy.

4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, będziemy świętować uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a także Dzień Wojska Polskiego. Msze Święte w tym dniu w naszym Sanktuarium i w kaplicach będą odprawione w porządku niedzielnym. Dodatkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.15 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze. Po Mszy Świętej będzie Apel Pamięci Ofiar Zagórza i odczytanie listy Legionistów z Ziemi Makowskiej a następnie spotkanie integracyjne uczestników i koncert muzyki wojskowej. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału mieszkańców Ziemi Makowskiej oraz wszystkich gości przebywających u nas.

5. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 2.600 zł. Bóg zapłać. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, składka przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do Sanktuarium, za który zapłacić musimy 16 tys. zł. Wywieziono też 2 kontenery śmieci, za które zapłaciliśmy 1.702 zł.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Wojciecha Barcika (58 lat) i + Irenę Sasułę (87 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content