7 Niedziela po Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj świętujemy 7 Niedzielę Wielkanocną i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to druga niedziela miesiąca. Składaka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Na Mszy o godz. 9.30 będziemy modlić się w intencji dziękczynnej z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Makowskiej i świętego Floriana dla Strażaków Gminy Maków Podhalanki. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

Poniedziałek (9 maja) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej.

Sobota (14 maja) – Święto św. Macieja Apostoła

4. W czwartek (12 maja) w ramach przygotowań do Sakramentu bierzmowania, zapraszamy młodzież klas III gimnazjum wraz z rodzicami na wieczorną Mszę św. o godz.18.00.

5. W piątek (13 maja) odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. wraz z procesją. Od godz.17.00 możliwość nabycia świec procesyjnych. Intencje na Mszę św. zbiorową za żyjących jak i zmarłych przyjmowane są w kancelarii parafialnej. O asystę prosimy Grupę Adorującą w Łagiewnikach i Akcje Katolicką. W tym dniu nie będzie Mszy św. w intencji zmarłych w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz.15.10.

6. W sobotę (14 maja) po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie potrwa do godziny 22.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (26 maja). Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego i schody do Sanktuarium. O asystę prosimy mieszkańców Białki: os.  Bogaczowa, Czajowa,  od Rampy do p. Wójcik, oraz os. Czarnówka do Rampy, os. Koło Toru do os. Dudrakowa

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku ): Mieszkańcy Białki: os.  Radwanówka, Sołtystwo,
do os. Sałapatkowa

II ołtarz (w bramie domu sióstr Serafitkek): Rodzina Kolpinga i Grupa Modlitewna p. Anny Piątek oraz s. Serafitki

III ołtarz (przy al. Świerkowej): Mieszkańcy ul. Lipowa, Sosnowa, Kochanowskiego

IV ołtarz (na schodach kościelnych): Rodzice dzieci komunijnych.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy XXIV Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego
(ul. Kościuszki, Kasztanowa, 3 Maja, Szpitalna, ks. Dźwigońskiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Świerkowa, Bema, Wolności oraz Rynek) nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu imprezy 14 V 2016 w godzinach 14.30 – 17.00.

9. Nasza parafia organizuje zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Udział obejmuje trzy dni: piątek (29 lipca) – Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem, sobota (30 lipca) – czuwanie całonocne oraz niedziela (31 lipca) – Msza na rozesłanie. Koszt pakietu to 190 zł. Pakiet obejmuje transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma. Przy zapisie należy podać adres, nr pesel oraz nr tel. Zapisy
w kancelarii parafialnej do końca maja.

10. W najbliższą sobotę i niedzielę (14 i 15 maj) w naszej parafii będą się odbywać katechezy dla narzeczonych.

11. Zbiórka dla Mateusza Głuszka z Suchej Beskidzkiej na protezę lewej ręki odbędzie się w niedzielę 15 maja br.  (do puszek). Mateusz stracił rękę  w nieszczęśliwym wypadku w pracy). Koszt protezy – ok. 135 – 150 000 zł.

† † †

+Andrzeja, Henryka Bochnackiego (lat 63), Józefę, Annę Słowińską (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.