7. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj świętujemy 7. Niedzielę Wielkanocną i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizacje Światowych Dni Młodzieży, a do puszek przy kościele na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

piątek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Święta i nabożeństwo ku czci świętej Rity. Róże będzie można nabyć od godz. 17.00.

4. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w grocie przy ul. Źródlanej. W przyszłą niedzielę 24 V o godz. 15.00 Msza Święta na Makowskiej Górze.

5. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się czuwanie młodzieży przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czasie czuwania młodzież będzie się modlić w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Czuwanie potrwa do godziny 22.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii świętować będziemy pierwszą rocznicę Komunii Świętej dzieci z klas III. Spowiedź Święta dla dzieci i rodziców będzie w piątek od godz. 16.00. Próby liturgiczne: w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.00.

6. W przyszła niedzielę o godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę do Lourdes.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: przez Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy OSP Maków) – Strażacy z rodzinami

II ołtarz (przy Szpitalu) – mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia (odpowiedzialni  za organizację będą: Rodziny Świątków, Jelonków i Kłapytów)

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Związek Podhalan i Koło Gospodyń z Grzechyni

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Grupy modlitewne z naszej parafii.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy XXIII Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego
(ul. Kościuszki, Kasztanowa, 3 Maja, Szpitalna, Mieszka I, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Świerkowa, Bema, Wolności oraz Rynek) nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu imprezy 23 V 2015 w godzinach 14.30 – 17.00.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących budżetu obywatelskiego. Warsztaty dla mieszkańców Makowa Centrum odbędą się w dniu 18 V o godz. 16.00 w siedzibie OSP przy ul. Kościuszki 2 w Makowie Centrum, a dla mieszkańców Makowa Dolnego w dniu 19 V o godz. 16.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej w Dolnym Makowie.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Lichenia organizowaną przez Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa. Chętnych zapraszamy

+ ś.p. Krzysztofa Salaburę (lat 55)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje 17 maja