Przejdź do treści

7. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii dzieci. Jest to wydarzenie ważne nie tylko dla konkretnych rodzin, ale również dla całej rodziny parafialnej. Wczoraj dzieci po raz pierwszy jednały się z Bogiem  w sakramencie pokuty, a dzisiaj pierwszy raz uroczyście przystąpią do Stołu Pańskiego. W kolejne dni nadchodzącego „białego” tygodnia dzieci będą uczestniczyć we Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym. Będzie to okazja, by wspólnie modlić się za rodziny, by umiały pielęgnować życie Boże w sercach dzieci. O gody. 15.00 w kaplicy odprawimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

2. Kalendarz liturgiczny:

czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu w Katedrze na Wawelu Ksiądz Kardynał wyświęci nowych kapłanów dla naszej diecezji, a wśród nich ks. Jakuba Szyrszenia i ks. Marcina Sędzika.

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych, których zgłaszamy
w kancelarii, w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach
zgłoszonych przez wiernych, a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 dzieci z klas III przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W piątek o godz. 16.00 dzieci przystąpią do spowiedzi. Próby liturgiczne dla dzieci odbywać się będą w poniedziałek
i w czwartek o godz. 16.00.

5. Wyjazd na lednickie czuwanie młodzieży – 1 VI o godz. 24.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza Święta na Makowskiej Górze. Msza Święta dziękczynna dla pielgrzymów do Fatimy odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

Intencje20 maja


 

Skip to content