7 Niedziela Zwykła

1. Świętujemy 7 Niedzielę zwykłą. Dzisiaj do nabycia kolejny numer naszego parafialnego miesięcznika „Przemienienie”, a w nim fotorelacje z życia naszej parafii (parafialny opłatek, poświęcenie świec dzieci klas III), oraz ciekawe artykuły. Nagrody książkowe za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru otrzymują: Marianna Myszor, Jadwiga Wicherek, Janusz Zając, Albin Trzop, Ewa Radziszewska. Po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii.
Za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej.

Porządek adoracji w niedzielę (26 luty):

14.00 –    Czciciele Najdroższej Krwi Pana Jezusa

15.00 –    Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

16.00 –    Siostry Zakonne (SS. Serafitki i Albertynki)

16.30 –    Nieszpory Eucharystyczne

17.00 –    Msza Święta

Środa (22 luty)święto Katedry św. Piotra Apostoła

Czwartek (23 luty) – wspomnienie św. Polikarpa biskupa, męczennika

3. W środę (22 lutego) zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo. Od godz. 17.00 możliwość nabycia róż. Intencje przedstawiane za przyczyną św. Rity odczytamy przed Mszą św. oraz w trakcie trwania nabożeństwa.

4. Spotkanie przed pielgrzymka wyjeżdżających do Meksyku odbędzie się we wtorek (21 luty) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła”. Na spotkanie przynosimy paszporty oraz pozostałą do zapłaty część kwoty.

5. W piątek (24 luty) po wieczornej Mszy św. w sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla osób pragnących zagrać w tegorocznym Misterium Męki Pańskiej.

6. Rada Rodziców, oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na „Ostatki szkolne”, które odbędą się w niedzielę (26 lutego) o godz. 14.00 na hali sportowej w Zespole Szkół w Makowie przy ul. Wolności 53. W programie występy, uczniów, loteria fantowa i wiele innych atrakcji.

7. Dyrektor Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym ogłasza zapisy do Szkoły Podstawowej i przedszkola dla dzieci od lat 3. Karty zapisu należy składać w sekretariacie szkoły.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: „ Wzdłuż Dunaju podążając…” – od 8.07.2017 do 12.07.2017 cena 1290 zł oraz do Włoch od 26.09.2017 do 04.10.2017 cena 2150 zł. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

† † †

+ ks.  Kan. Karola Lichosyta (lat 83), Genowefę Małysa,(lat 85) Martynę Samolczyk (4 miesiące), Ludwika Drwala (lat 95), Józefa Małysę (lat 91),
Stanisława Listwana (lat 81),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.