7. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 7. niedzielę zwykłą. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy Świętej. O godz. 9.30 poświęcenie świec dla dzieci z klas trzecich z Grzechyni i z Makowa Dolnego, o godz. 11.00 dla dzieci z Makowa Centrum. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna oraz w intencji parafian. Po południu na adorację zapraszamy w szczególny sposób:

– od godz. 14.00 –    Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa;

– od godz. 15.00 –    Akcję Katolicką i Grupę Łagiewnicką;

– od godz. 16.00 –    Siostry Zakonne.

O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.30 Nieszpory eucharystyczne a o godz. 17.00 wieczorną Mszę Świętą.

W poniedziałek (20.02.2023) Adoracja od godz. 14.00 przy głównym ołtarzu.

W sposób szczególny zapraszamy:

– od godz.14.00 – Apostolstwo Modlitwy

– od godz.15.00 – mieszkańców Makowa Centrum

– od godz.16.00 – Róże Różańcowe (żeńskie i męskie)

– od godz.17.00 – mieszkańców Białki

O godz.17.30 odprawimy Nieszpory eucharystyczne a o godz.18.00 wieczorną Mszę Świętą.

We wtorek  (21.03.2023) O godz. 8.00 Msza Święta a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Do godz. 14.00 adoracja prywatna w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 14.00 adoracja przy ołtarzu głównym, na którą zapraszamy szczególnie:

– od godz.14.00 – Rodzinę Kolpinga

– od godz.15.00 – Róże Różańcowe (rodziców modlących się za swoje dzieci)

– od godz.16.00 – mieszkańców Grzechyni

– od godz.17.00 – mieszkańców Makowa Dolnego

Porządek adoracji wywieszony jest również w gablocie.

2. W  Środę Popielcową, 22 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W archidiecezji krakowskiej w tym dniu rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej, który trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4 czerwca).

3.         Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Dodatkowo zachęcamy do modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach i w świecie.

4. W środę, 22 lutego, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiaćbędziemy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Makowie  Dolnym Droga Krzyżowa będzie odprawiana również w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

6. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes we Francji, w dniach od 21 do 24 września br. Wylot jest planowany z Krakowa. Koszt 2.690 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 800 zł zaliczki.

7. Od przyszłej niedzieli przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej będą rozprowadzane baranki wielkanocne „Caritas” na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

8. Na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano kwotę 10.200 zł i 5 euro. Dziękujemy.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  4.000 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Teresę Borową (83 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci