7. Niedziela zwykła

Dzisiaj 7 niedziela zwykła.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego adoracja Najświętszego Sakramentu do następnej Mszy Świętej O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 16.30 na zakończenie adoracji nieszpory i Msza Święta wieczorna.

W poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 uroczysta Msza Święta i wystawienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Porządek Adoracji w poniedziałek i we wtorek podany jest w gablocie ogłoszeń.

program nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

Program nabożeństwa 40

Codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w czwartek odczytywane są intencje, które wierni składają do koszyczka w kaplicy.

W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post czas pokuty i nawrócenia.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 oraz o godz. 16.00 i 18.00. W kaplicach Dolnym Makowie i w Grzechyni Msze Święte o godz. 15.00. W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

Od środy popielcowej  do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Nabożenstwa pasyjne w naszej parafii

W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00.

Czuwanie na Jasnej Górze

W nocy 19/20 marca w Częstochowie odbędzie się czuwanie naszej parafii. W kancelarii można zapisywać się na wyjazd na to czuwanie.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

odbędzie się w dniach 5 – 12  IX 2012. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

W tym tygodniu pożegnaliśm

+Mariannę Adamek

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci