9 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 9 niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz.9.30 będzie procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo majowe. O godz. 16.00 na Makowskiej Górze odprawimy Mszę św. w intencji mieszkańców.

poniedziałek (30 maja)– wspomnienie św. Jana Sarkandra, Kaplana i męczennika

wtorek (31 maja) – Święto Nawiedzenia NMP

środa (1 czerwca) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

piątek (3 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa ( z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

sobota (4 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

poniedziałek (30 maja) – Grzechynia, os. Głowicówka, Szpakówka, Zagrody Mędralowe, Mędralówka

wtorek (31 maja) – Maków, ul. Lelewela, Łąkowa i domy przy ul. Wolności

środa (1 czerwca)– Maków, os. Tysiąclecia

czwartek (2 czerwca) – Maków, ul. Krasickiego, Piasta, Żwirki i Wigury

4. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. W czwartek zakończenie Oktawy. Po Procesji poświęcimy wianki.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 6.30 do 8.00 i od 17.30.00 do 18.00. W piątek spowiedź od godz. 6.30 – 8.00 oraz od 15.00-18.00. O godz. 16.00 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00 Spowiedź w kaplicach: w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00. Na Dolnym Makowie spowiedź w poniedziałek o godz.16.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. 10 czerwca (piątek) nasza parafia świętować będzie odpust ku czci Matki Bożej Makowskiej. Sumę odpustowa odprawimy o godz.18.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Spowiedź przed odpustem 9 czerwca (czerwca) od godz.15.00 – 18.00.

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.03-06.04.2017 r. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej

8. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się katechezy dla narzeczonych.

† † †

+Aleksandrę Drobną (lat 74), Czesława Korbla (lat 88), Andrzeja Kramarza (lat 70), Kazimierza Sempka (lat 88 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci