9. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  9 niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz.9.30 będzie procesja eucharystyczna
w ramach Oktawy Bożego Ciała, po procesji zmianka tajemnic różańca świętego również dla róży modlącej się o powołania.  O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. O godz. 17:00 Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę do Ziemi Świętej

piątek (8 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa ( z racji uroczystości nie obowiązuje  w tym  dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

sobota (9  czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

3. Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

poniedziałek(4 czerwca) – Maków, ul. Lelewela, Łąkowa, Krasickiego, Żwirki-Wigury, Piasta

wtorek (5 czerwca) – Białka, os. Radwanówka, Sołtystwo, Sałapatkowa

środa (6 czerwca) – Grzechynia, os. Petkówka, Boskówka i Mikutówka

czwartek (7 czerwca) – Maków, ul. Jazy, Głowackiego i Żeromskiego

4. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Procesji poświęcenie wianków.

5. W przyszłą  niedzielę 10 czerwca będziemy przeżywać 39. Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust ku Jej czci. Uroczystą sumę z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum z naszej parafii oraz parafii Żarnówka o godz. 17:00 odprawi ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. W tym dniu zostaną poświęcone obrazy Matki Bożej które rozpoczną peregrynację po parafiach naszego  dekanatu. O asystę na procesji prosimy Związek Podhalan oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Grzechyni.

6. Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00.

7. Spowiedź dla młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania oraz przed odpustem parafialnym  odbędzie się w piątek od godz. 6:30 do 9:00 oraz od 16:00 do 18:00.

8. W ramach VIII Małopolskich Dni Jana Pawła II uczniowie klasy Ic i IIa serdecznie zapraszają na przedstawienie pt: „Myśląc Ojczyzna”, które odbędzie się we czwartek 7 czerwca o godz. 19:30 w Sali OSP, a o godz. 21:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszym Sanktuarium które poprowadzi o. Bogdan Kocańda z Rychwałdu.

† † †

+ Edwarda Surzyna(lat 82), + Adama Biedrawę(lat 70), +Józefa Śpiewlę(lat 65)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci