Przejdź do treści

9. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 9. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 procesja w Oktawie Bożego Ciała i zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 11.00 jubileusze małżeńskie. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 17.00 w intencji pielgrzymów. Po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– środa, 5 czerwca – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy,

– piątek, 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O, Jezu najsłodszy” można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz św. Jadwigi Królowej.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

4. Przeżywamy Oktawę  Bożego Ciała. O przygotowanie asysty na procesję prosimy:

–  w poniedziałek, 3 czerwca – mieszkańców ul. Paderewskiego, Poniatowskiego, Pułaskiego, Bema, Kwiatowej, Sosnowej i Lipowej.

– we wtorek, 4 czerwca  –  mieszkańców os. Głowicówka, Macakówka, Kudziówka, Zajdówka i Wicherkówka,

– w środę, 5 czerwca – mieszkańców os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego, Głowackiego, Mickiewicza, Jodłowej, Mostowej i 3-Maja.

– w czwartek, 6 czerwca – mieszkańców Białki: os. Czajowa, Bogaczowa, Czarnówka, Barcikowa. Po procesji pobłogosławimy wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, podczas dyżuru stałego konfesjonału od wtorku do piątku od 9.00 do 10.00 a także w piątek od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta.

6.  Próby przed bierzmowaniem będą we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 16.00. Ponadto w środę, 5 czerwca, o  godz. 17.00, zapraszamy rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania na uroczyste wręczenie krzyża.

7. W sobotę, 8 czerwca, będziemy obchodzić 45. Rocznicę Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Makowskiej – Opiekunki i Królowej Rodzin. O godz. 12.30, J. Eksc. Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli bierzmowania młodzieży z klas ósmych z całej parafii oraz dokona poświęcenia naszych schodów, Groty i figur Świętych na schodach. Na tę okoliczność zapraszamy poczty sztandarowe, wszystkie grupy parafialne, ministrantów i lektorów oraz wszystkich parafian i gości. Razem z nami będzie się modlił zespół regionalny „Zbyrcok”. Tą uroczystością rozpoczniemy przygotowania do 50. rocznicy Koronacji dlatego od lipca br. wprowadzamy nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 20.30, każdego 10. dnia miesiąca.

8. Zbiórka dla ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w czwartek, 6 czerwca, o godz. 17.00 w parafialnej sali „Stodoła”.

9. Zbiórka dla kandydatów na ministranta z całej parafii wraz z rodzicami będzie w środę, 5 czerwca, o godz. 16.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

10. Deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek, 3.  czerwca od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

11. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 11.00 pobłogosławimy nowych ministrantów dla naszej parafii. O godz. 13.00, będziemy świętować roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to również druga niedziela miesiąca dlatego składka przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Teresę Kaczmarczyk (78 lat) i + Kazimierza Bryndzę (72 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content