9.Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 9 niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne. Dzisiaj o godz. 9.30 przyjmiemy nowych ministrantów. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.00 ksiądz neoprezbiter Tomasz Koszarek odprawi w naszej parafii Mszę Świętą prymicyjną. Po sumie będzie procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu w łączności z papieżem Franciszkiem. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium. Dzisiejsza składka na prośbę księdza Kardynała przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Lagiewnikach.

poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

środa – wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika

piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

niedziela – Związek Podhalan, Polanę Makowską i Koło Gospodyń z Grzechyni

poniedziałek – Grzechynia, os. Głowicówka, Szpakówka, Zagrody Mędralowe, Mędralówka

wtorek – Maków, os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą

środa – Maków, os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności

czwartek – Białka, os. Bogaczowa, Czajowa, Czarnówka

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Procesji poświęcimy wianki.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18.00. Przed odpustem nie będzie już dodatkowego dnia spowiedzi. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii w piątek od godz. 9.00.

Spowiedź w kaplicach: w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.
W Dolnym Makowie – we wtorek o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza Święta w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Katolickiej.

6. W dniu 9 czerwca w Łagiewnikach o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja Matki Zofii Czeskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek i Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk, Założycielki Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Sióstr Serafitek). Beatyfikacji dokona Jego Eminencja Angelo Kard. Amato.

Wyjazd autokarem spod schodów o godz. 6.30. Cena biletu 15 zł. W kancelarii Parafialnej można się zapisać na wyjazd.

7. W poniedziałek 10 czerwca wypada 34 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 i Suma odpustowa o godz. 18.00, którą odprawi
ks. bp Damian Muskus. Ksiądz biskup udzieli w tym dniu sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Grzechyni, os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka.

8. Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania będą w kościele w poniedziałek, wtorek, środę
o godz. 16.00. Serdecznie prosimy, by kandydaci przyszli na spotkanie w środę wraz z rodzicami.

+Ludwika Burdyla

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

intencje mszalne