Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

25 XII 2011

Dzisiaj uroczyście świętujemy dzień Bożego Narodzenia.

Z radością klękamy przy betlejemskim żłobie, by w ciszy pochylać się nad tajemnicą Wcielenia Syna Bożego i adorować Maleńką Miłość. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach pielęgnowania czcigodnych bożonarodzeniowych tradycji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Jutro Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień świąt.

Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 poświęcenie wina.

W środę Święto Świętych Młodzianków Męczenników, dzieci zamordowanych na rozkaz króla Heroda.

W tym tygodniu rozpoczynamy kolędę w naszej parafii.

Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

W sobotę wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień 2011 roku

O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z kazaniem i śpiewem Suplikacji oraz Ciebie Boga wysławiamy. Po nieszporach Msza Święta dziękczynna za łaski otrzymane od Boga w kończącym się roku. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej. Nie powinno być chrześcijanina, który nie odczuwałby w tym dniu potrzeby szczególnej refleksji i modlitwy. O godz. 24.00 Mszą Świętą powitamy nowy 2012 rok.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Mariannę Spyrkę, Aleksandrę Dyrcz i Janinę Kysiak

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje:

Intencje 25 grudnia