Przejdź do treści

Dziękczynna pielgrzymka do Rzymu

DZIEŃ 1:  WYJAZD Z POLSKI – 24.09.2014 (środa)

W godzinach rannych ok. godz 5 rano – spotykamy się przy kościele Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki dziękczynnej za kanonizację Św. Jana Pawła II. Wyjazd w kierunku granicy polsko – słowackiej i dalej w kierunku Austrii. Całodzienny przejazd autokarem. Przyjazd wieczorem do hotelu w ok. Tarvisio, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2: WENECJA – 25.09.2014 (czwartek)

Rano, po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Przed południem dotrzemy do Wenecji.  Zwiedzanie tego pięknego miasta rozpoczniemy od rejsu barką na Lagunę  Wenecką. Następnie zobaczymy Bazylikę Św. Marka. Msza Św.  w Bazylice. Po Mszy dalsze zwiedzanie miasta. W programie: Campanilla i  Plac Św. Marka, Most  Westchnień, Pałac Dożów, dzielnica Rialto ze słynnym mostem Rialto.  Wieczorem przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3: LORETO, MANOPPELLO – 26.09.2014 (piątek)

Rano po śniadaniu zobaczymy Loreto, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej. Następnie wyjedziemy w drogę do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji, gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia — płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Msza Św. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4: SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE CASSINO, PIETRALCINA – 27.09.2014

Rano po śniadaniu nawiedzimy Kościół Matki Bożej Łaskawej, Kościółek Antyczny, w którym Św. Ojciec Pio otrzymał stygmaty oraz nową Bazylikę, gdzie w kaplicy ozdobionej freskami Ojca Marka Rupnika spoczywają doczesne szczątki św. Kapucyna. Msza Święta. Następnie udamy się w kierunku Rzymu, po drodze zatrzymując się w Pietralcinie, niewielkiej wiosce, miejscu urodzenia Św. Ojca Pio. Następnie nawiedzimy Monte Cassino – Cmentarz Żołnierzy Polskich. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Rzymu. Zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: WATYKAN, RZYM – 28.09.2014 (niedziela)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Rzymu. Jego zwiedzanie zaczniemy od  Mszy Świętej w Bazylice Św. Pawła za Murami. Następnie przejedziemy do Watykanu gdzie na Placu Św. Piotra weźmiemy udział w Modlitwie Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Tego dnia zobaczymy także część  klasyczną miasta: Koloseum, Form Romanum. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 6: WATYKAN, RZYM – 29.09.2014 (poniedziałek)

Rano po śniadaniu przejazd do Rzymu. Nawiedzimy katakumby, najstarsze na świecie miejsce pochówku pierwszych Chrześcijan. Tego dnia zobaczymy również Watykan. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, gdzie nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Po południu przejedziemy do Bazyliki Santa Maria Maggiore i Bazyliki św. Jana na Lateranie. Msza Św. Następnie spacer po barokowym Rzymie (Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie). Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: SUBIACCO, CASCIA, NURSJA – 30.09.2014 (wtorek)

Rano śniadanie w hotelu. Przejazd do Subiaco – krótki spacer, po którym udamy się do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy Kościół św. Marii, Kościół św. Franciszka oraz Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny z tzw. cudem eucharystii. Msza Św. Następnie udamy się do Nursji, górskiej miejscowości wypoczynkowej, miejsca urodzenia św. Benedykta i św. Scholastyki. Spacer po mieście: Plac i pomnik św. Benedykta, średniowieczna twierdza Castellina. Zwiedzimy klasztor benedyktyński i Bazylikę św. Benedykta zbudowaną na miejscu domu rodzinnego Świętych. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: ASYŻ – 01.10.2014 (środa)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Asyżu, nazywanego „miastem pokoju”, „sercem świata” i „duchową stolicą Chrześcijan”. Wszystko to za sprawą jednego człowieka – Św. Franciszka – który postanowił porzucić swoje dotychczasowe życie, uwolnić się od doczesności i  całkowicie poświęcić się Bogu. Ojciec Święty Papież Franciszek wybrał Go na swego patrona. Nawiedzimy Bazylikę Św. Klary. Następnie spacerem przez asyski rynek dotrzemy do Bazyliki Św. Franciszka, gdzie znajduje się grób Świętego. W Bazylice będziemy podziwiać słynne na całym świecie freski Giotta przedstawiające życie Św. Franciszka. Msza Święta. Wieczorem przejazd do hotelu na ostatni nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 9: KAHLENBERG – Powrót do Polski – 02.10.2014 (czwartek)

Rano po śniadaniu wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. W drodze do Polski zatrzymamy się na Wzgórzu Kahlenberg, gdzie odbyła się  słynna bitwa z udziałem króla Jana III Sobieskiego. Msza Św. Następnie udamy się w dalszą drogę. Powrót do Makowa Podhalańskiego w godzinach późno wieczornych.

Cena:  1 890 zł / osobę.

ŚWIADCZENIA:

 

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, rozkładane fotele);
  • 8 NOCLEGÓW W HOTELACH *** (pokoje 2 – osobowe z łazienkami) – istnieje możliwość pokoi 3 – osobowych;
  • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  (8 śniadań,  8 obiadokolacji);
  • UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (5 000 zł);
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PODATEK VAT.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek, opłaty klimatycznej (około 85 euro/od osoby – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki); napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń; świadczeń niewymienionych w ofercie; wydatków własnych

B. P. Orlando Travel Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

 

pielgrzymka do Rzymu

 

Skip to content