Przejdź do treści

FUTBOLOWE ZMAGANIA MINISTRANTÓW

W hali sportowej Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim w dniu 31.01.br. rozegrano rejonowe eliminacje do mistrzostw Polski ministrantów w piłce nożnej halowej. W zawodach startowało18 drużyn w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Na parkiecie rywalizowały zespoły pięcioosobowe, przy dowolnej ilości zmienników. Turniej rozgrywano w dwóch etapach: eliminacyjnej i finałowej.

W rywalizacji ministrantów ze szkół podstawowych dominował zespół z parafii w Osielcu, który prowadził ks. Grzegorz Kurzec. Jego podopieczni w meczach finałowych pokonali ministrantów z Kojszówki 4: 1 i drużynę ministrantów z Makowa Podhalańskiego 4: 0. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli ministranci z Makowa, którzy pokonali kolegów z Kojszówki 2:0.

Zespół z Osielca reprezentowali: Mateusz Kaczmarczyk, Rafał Kaczmarczyk, Filip Klimala, Mateusz Korbel, Patryk Jankoś, Damian Jankoś, Artur Babik i Rafał Suwaj.

 

Również w kategorii gimnazjalnej triumfowali ministranci z Osielca, którzy w decydujących o kolejności miejsc spotkaniach pokonali Maków P. 5:0 i zremisowali z Jordanowem  0:0. Drugie miejsce w tej kategorii zdobył zespół z Jordanowa, a trzecie Maków. W zwycięskim zespole grali: Łukasz Raczek, Paweł Kaczmarczyk, Gabriel Traczyk, Łukasz Kobiałka, Tomasz Rusin, Mateusz Mordarski, Mateusz Filas i Michał Targosz.

Natomiast w rywalizacji ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli piłkarze  z parafii Jordanów, prowadzeni przez ks. Wojciecha Dziobonia. W fazie  finałowej Jordanowianie pokonali rówieśników z Kojszówki 5:0 i zremisowali z Makowem 1:1. Drugie miejsce przypadło zespołowi ministrantów z Makowa P., którzy po remisie z Jordanowem pokonali drużynę z Kojszówki 4: 1, ale ponieważ mieli w końcowym zestawieniu gorszy stosunek bramek od drużyny z Jordanowa musieli zadowolić się drugą lokatą. W zespole Jordanowa grali: Łukasz Rzepka, Krzysztof Szczypto, Eliasz Wróbel, Barłomiej Sworek i Michał Wnuk.

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowały się do mistrzostw diecezjalnych.

Turniej pokazał, że ministrantom nie brakuje sportowego ducha walki, a wielu z nich prezentowało bardzo dobre umiejętności piłkarskie. Na brak fartu, w tym turnieju, mogą ponarzekać reprezentanci makowskiej parafii, tak mocno dopingowani przez księdza proboszcza i ks. Andrzeja, gdyż mimo zakwalifikowania się w każdej kategorii do fazy finałowej nie udało im się sięgnąć po końcowy sukces i awans do zawodów diecezjalnych.

Zawody w makowskiej hali zostały świetnie zorganizowane i przeprowadzone przez duszpasterstwo parafialne w Makowie Podhalańskim pod kierownictwem proboszcza, ks. dziekana Tadeusza Różałowskiego.

Wszystkie mecze prowadził z pełną starannością sędzia KOZPN Podokręg Wadowice, Krzysztof Borowy z Białki.

Fryderyk Warta

Skip to content