Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu

Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. W dniu dzisiejszym gościmy księdza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w czwartek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach. Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (4 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Środa ( 6 grudnia) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Czwartek ( 7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Piątek ( 8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:45, 8:00, 9:30 i 18:00. W kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W czwartek po ko Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.10 w kaplicy św. Jana Pawła II odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów.

4. W poniedziałek (4 grudnia) o godz. 13.00 odprawimy Msze św. w intencji górników, emerytowanych górników i ich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy medaliki i łańcuszki dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej parafii.

6. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

7. W niedzielę 10 grudnia o godz. 12:00 w ZS w Makowie Podhalańskim odbędzie się Charytatywny Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla Filipa.  Szczegóły akcji w gablocie ogłoszeń.

 

 

 

†  †  †

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Zofię Stachoń-Zajda( lat 84 ), + Marka Biedrawę (lat 57 ), + Teresę Jurkiewicz ( lat 75),

+ Władysławę Hajor (lat 83 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

Skip to content