Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu

Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w poniedziałek  o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.

Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek (4 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Czwartek ( 6 grudnia) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Piątek ( 7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Sobota ( 8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:45, 8:00, 9:30 i 18:00. W kaplicach w Grzechyni o godz. 8:15 i Dolnym Makowie o godz. 9:30.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. Odwiedziny chorych w Grzechyni w piątek od godz. 9:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:10 w Kaplicy św. Jana Pawła II Msza Święta w intencji kapłanów oraz zmianka tajemnic różańca świętego dla Róży modlącej się o powołania oraz nowej Róży modlącej się za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. We wtorek (4 grudnia) o godz. 14.00 odprawimy Msze św. w intencji górników, emerytowanych górników i ich rodzin.

5. W środę (5 grudnia) o godz. 10:15 zostanie odprawiona Msza Święta dla Szkoły Katolickiej.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy medaliki i łańcuszki dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej parafii.

7. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

8. Rada Rodziców z Grzechyni zaprasza na kiermasz świąteczny w szkole w niedzielę 9 grudnia od godz. 9:30.

9. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

10. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

11. Wyjazd na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki w poniedziałek 3 grudnia o godz. 6:45 z parkingu pod schodami.

12. W niedzielę 9 grudnia po Mszy Świętej o godz. 17:00 zostanie wystawiony spektakl muzyczny pt: „Św. Maksymilian Maria Kolbe a Ojczyzna” w wykonaniu grupy teatralnej i dorosłych z Zembrzyc.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content