Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu.

Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13:00 i 17:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.45 i 18:00, w kaplicach w tym tygodniu w Grzechyni w środę o godz. 16:00 a w Makowie Dolnym w czwartek o godz. 16:00. Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będą rozprowadzane po każdej Mszy świętej w niedzielę oraz po roratach.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek ( 30 listopada) – święto św. Andrzeja, apostoła

Czwartek ( 3 grudnia) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Piątek ( 4 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników . W tym dniu o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Górników, Emerytowanych Górników i ich rodzin.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:45 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą Sakramentalną w całej parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świetej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi . Od godz. 17:30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. W środę o godz. 17:00 w Kaplicy św. Jana Pawła II spotkanie z liderami grup parafialny. W czwartek po wieczornej Mszy świętej w Sanktuarium spotkanie z rodzicami dzieci klas III z całej parafii.

5. W przyszłą niedziele 6 grudnia po Mszy świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego i pierwsze spotkanie nowej Róży różańcowej modlącej się za księży pracujących w parafii. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6 Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje że do 4 grudnia trwa nabór dzieci do Gminnego Żłobka Baśniowy Zakątek w Białce. Szczegóły w Urzędzie Miasta i nas tronie internetowej Urzędu.

7. Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii odbędą się w dniach 11 i 12 grudnia

8..  Wywieziono 5 kontenerów śmieci z cmentarza za które zapłaciliśmy 4250 zł. Zapłacono kolejną ratę za remont schodów 50 tys. zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 9 150zł. Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Amelię Bogdan(lat 6); + Stanisławę Budzoń(lat 86)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content