Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu 

1. Dzisiaj przeżywamy 1. niedzielę Adwentu. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Środa, 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła,

Sobota, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

3. Roraty w adwencie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci z lampionami.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 8.30 a w sobotę od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

5. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 2-3 grudnia. W piątek katecheza rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9.30 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów są podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 3 grudnia, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy górników i emerytowanych górników wraz z rodzinami.

8. W dniach od 26 maja do 2 czerwca 2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Sycylię. W programie m.in. Katania, Taormina, Syrakuzy, Monreale, Palermo, Wyspy Liparyjskie i Etna. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

9. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza na Makowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2022r. ma makowskim Rynku. Podczas jarmarku będzie możliwość zakupu ozdób świątecznych i domowych specjałów. Szczegóły na plakatach.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3.500 zł. Bóg zapłać!  

Załączniki

Skip to content