Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 1. niedzielę adwentu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

– środa, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

– czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego , biskupa i doktora Kościoła,

– piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  W tym dniu Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i kolejny rok liturgiczny. W związku z tym Roraty w Sanktuarium będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Tegorocznym tematem jest „Franciszkowy Plac Budowy”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci z lampionami na to adwentowe nabożeństwo. 

4. Tradycyjnie w okresie Adwentu przed Sanktuarium oraz w kancelarii parafialnej rozprowadzamy małe i duże świece „Caritas” na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

5. W poniedziałek, 4 grudnia, na Mszę Świętą o godz. 18.00, zapraszamy górników i emerytowanych górników wraz z rodzinami.

6. Spotkanie dla ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 7 grudnia, o godz. 16.30, natomiast spotkanie lektorów w piątek, 8 grudnia, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. W niedzielę za tydzień, 10 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 11.00, poświęcimy medaliki dla dzieci z klas trzecich z całej parafii. O godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela grudnia więc składka będzie przeznaczona na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium. Natomiast do puszek przed kościołem będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym.

9. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w dniach 20 – 27 lipca 2024r. W programie jest nawiedzenie Sanktuarium Fatimskiego, Cova da Iria i Aljustrel a także Porto, Barcelos, Almourol, Tomar, Santarem, Obidos, Peniche, Lizbona i Costa Caparica. Koszt 5.550 zł.  Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed Sanktuarium. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł.

10. W grudniu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu można składać w drugi poniedziałek, czyli 11 grudnia, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

11. Zarząd Lasów Uprawnionych w Makowie Podhalańskim zawiadamia, że wypłata dywidendy odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, w godzinach od 9.00 do 15.00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 5. Po odbiór dywidendy należy się zgłosić z dowodem osobistym.

12.  Na remont schodów i malowanie Groty złożono ofiary w wysokości  2.500 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Antoniego Pieroga (76 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content