Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu

1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach. Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.W przyszłą niedzielę (6 grudnia) gościć będziemy ks. proboszcza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek (3 grudnia)– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Piątek (4 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w naszym Sanktuarium w każdy dzień w godzinach od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00. W piątek okazja do spowiedzi również od godz. 15.00 – 18.00, o godz. 16.00 Msza Święta. Spowiedź w kaplicach w poniedziałek: w Grzechyni– od godz. 15.00, w Dolnym Makowie, w od godz. 15.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W piątek (4 grudnia) o godz. 14.00 odprawimy Msze św. w intencji górników, emerytowanych górników i ich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 młodzież klas III gimnazjum złoży prośbę o dopuszczenie do sakramentu bierzmowania, a o godz. 11.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki dla dzieci z klas III z całej parafii.

6. Zespół Regionalny „Zbyrcok” wydał drugą płytę, na której znajdują się pieśni Maryjne i inne utwory o tematyce religijnej. Znajdziemy tam również Koronkę do Miłosierdzia Bożego w góralskiej aranżacji. Cena płyty to 25 zł. Do nabycia za tydzień w niedzielę przy naszym Sanktuarium.

7. W niedzielę (6 grudnia) od godz. 12.00 w makowskiej hali odbędzie się III Charytatywny Turniej Piłkarski – „Mikołajki 2015”. W turnieju wezmą udział Radni z Makowa Podhalańskiego, Starostwo, Policja i Księża, oraz kluby piłkarskie z naszego regionu. Celem akcji jest pomoc dla dzieci z OREW w Juszczynie i SOSW w Makowie. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

† † † †

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Halina Winiarska (lat 90), Stanisław Jurek (lat 61)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content