Przejdź do treści

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Sobota, 4 marca – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 8.30 a w sobotę od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Makowie  Dolnym Droga Krzyżowa będzie odprawiana również w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 4 marca, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Od dzisiaj przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej są rozprowadzane baranki wielkanocne „Caritas” na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Do skarbonek na ołtarzach bocznych można tez składać dobrowolną  jałmużnę wielkopostną na ten sam cel.

7. W przyszłą niedzielę, 5 marca, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy, 8 marca. Na każdej Mszy Świętej będzie nauka rekolekcyjna ogólna natomiast o godz. 11.00 będzie nauka dla dzieci. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek, 7 marca od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

8. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim zaprasza członków oraz sympatyków jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2022, które odbędzie się w dniu 11 marca 2023r. o godz. 15.00 w sali OSP Maków Podhalański przy ul. Kościuszki 2.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Bronisławę Jaworek (77 lat), + Józefę Matuśniak (90 lat), + Mariannę Merta (86 lat),

+ Józefa Białończyka (94 lata), + Helenę Głuszek (93 lata) i + Alicję Wicher (84 lata)  

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Skip to content