I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Natomiast przed Sanktuarium można nabyć wielkanocne baranki „Caritas”.

– Czwartek, 22 lutego – święto Katedry św. Piotra, apostoła,

– Piątek, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa jest odprawiana w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. Nabożeństwo ku czci św. Józefa odprawimy w poniedziałek, 19 lutego, po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek, 22 lutego, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

6. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr w dniach 7 – 14 maja 2024. Koszt 5390 zł. Zapisy do dnia 25 lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 1500 zł zaliczki.

7. Ks. Jacek Jastrzębski organizuje autokarowe „Wakacje z Bogiem” w Grecji dla dzieci i młodzieży od 5. klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2024r. Koszt przy 40. zapisanych osobach to 2790 zł plus 80 euro. Jeśli osób będzie mniej cena wzrasta do 3190 zł. Zapisy u ks. Jacka oraz w kancelarii parafialnej. Przy zapisie zaliczka w wysokości 500 zł. Zapisy trwają do 3 marca br.

8. W tym roku nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Sercanie. Są one planowane w dniach od 9 do 15 marca. Szczegółowy program podajemy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas trzecich z Makowa Centrum będzie w sobotę, 18 maja, o godz. 11.00, natomiast dzieci z Makowa Dolnego i z Grzechyni – w niedzielę, 19 maja, o godz. 11.00.

10. Jubileusze małżeńskie w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 11.00. Szacownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

11. W tym roku będziemy przeżywać 45. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej, Opiekunki i Królowej Rodzin. Z tej okazji J. Eksc. Ks. Abp Marek Jędraszewski odprawi uroczystą Mszę Świętą odpustową w sobotę, 8 czerwca, o godz. 12.30, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z całej parafii oraz dokona poświęcenia Groty Bożego Narodzenia i nowych schodów.

12. Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych z całej parafii będziemy świętować w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 11.00.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Zbigniewa Kawulaka (59 lat) i + Genowefę Pilch (88 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci