Przejdź do treści

I Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna .  O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Przed kościołem można nabyć kolejny numer naszego czasopisma „Przemienienie ”.

2. Kalendarz  liturgiczny

Czwartek ( 22 luty) – święto Katedry św. Piotra, Apostoła

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy  w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15.W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. We czwartek   (22 lutego) o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Od godz. 17:15 odczytamy prośby składane pod figurą św. Rity i przesłane drogą elektroniczną.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 do 7 marca 2018.

 

 

† † †

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Zygmunta Smolika (lat 66), + Annę Czaja (lat 97), + Janinę Koziana (lat 104),

+ Zofię Surmiak (lat 82)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

 

Skip to content