Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

Dzisiaj druga Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy medaliki i łańcuszki dla dzieci klas III z całej parafii. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci . O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 17:00 wieczorna Msza Święta a po niej spektakl muzyczny pt: „Św. Maksymilian Maria Kolbe a Ojczyzna” w wykonaniu grupy teatralnej i dorosłych z Zembrzyc.

Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w poniedziałek o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.  Przy Sanktuarium i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed Sanktuarium  można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Dzisiaj druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

Środa (12 grudnia) – wspomnienie  NMP z Guadalupe

Czwartek ( 13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Piątek ( 14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

3. W poniedziałek 10 grudnia odprawimy kolejną nowennę do MB Makowskiej przed Jubileuszem 40-lecia Koronacji Obrazu. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej rozpoczynamy czuwanie, które potrwa do godziny 19:30.

4. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

5. Odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną których nie odwiedzamy na pierwsze piątki miesiąca  odbędą się w poniedziałek 17 grudnia od godz. 9:00 . Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

6. Charytatywny Turniej Mikołajkowy dla podopiecznych OREWU i WTZ z Juszczyna oraz uczniów Szkoły Specjalnej w Makowie Podhalańskim odbędzie się w niedzielę 16 grudnia od godz. 8:00 na Orliku.

7. Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 16 przy Sanktuarium w godz. od 8:00 do 13:00.

8. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

9. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

 

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Andrzeja Mołka(lat 71)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content