Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

Obchodzimy dziś II Niedzielę Adwentu. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13:00 i 17:00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańca świętego i pierwsze spotkanie nowej Róży różańcowej modlącej się za księży pracujących w parafii. Przed Sanktuarium jest możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc kościołowi na wschodzie.

Roraty w Sanktuarium odprawiamy  o godz.6.45 i 18:00. Przy Sanktuarium i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są rozprowadzane po każdej Mszy świętej w niedzielę oraz po roratach.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek ( 7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Wtorek (8 grudnia)  –  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18:00. W kaplicach w Grzechyni i Makowie Dolnym o godz. 16:00.

3.  W przyszłą niedzielę 13 grudnia poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci klas III z całej parafii w następującym porządku: o godz. 8.45 Maków Dolny, o 9.30 klasa III c, o 10:15 klasa III b, o 11:00 Grzechynia i o godz. 13:00 III a.

4. W tym roku nie będzie jednej dużej spowiedzi przed Świętami dlatego prosimy o korzystanie z Sakramentu podkuty w czasie rorat.

5. W związku z obecną sytuacja epidemiczna oraz decyzją księdza Arcybiskupa wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się w następujący sposób:

Rodziny które pragną zaprosić księdza proszone są o wypisanie na kartce nazwiska rodziny oraz adresu z nazwą ulicy lub osiedla i nr telefonu. Kartkę z danymi należy wrzucić do puszki znajdującej się w kruchcie Sanktuarium do dnia 20 grudnia. Pozostałe rodziny zapraszamy na Msze Święte w Sanktuarium podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Terminy wizyty duszpasterskiej oraz godziny Mszy Świętych podamy w późniejszym terminie.

6. Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii odbędą się w dniach 11 i 12 grudnia.

7. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Wandę Hawieńczyk(lat 71), + Stanisława Krupczaka (lat 89), + Jacka Trybałę(lat 37),

+Józefa Kudzię (lat 65) +Józefa Zajdę (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content