Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 2. niedzielę Adwentu a zarazem pierwszą niedzielę grudnia. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 11.00 będziemy się modlić wspólnie z górnikami, emerytowanymi górnikami i ich rodzinami. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.  

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

Środa, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

Czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

3. Roraty w adwencie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci.

4. Przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej rozprowadzane są małe i duże świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.00. Natomiast w kaplicy w Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

6. Zbiórka ministrantów odbędzie się w czwartek, 8 grudnia o godz. 16.00 w kaplicy św. Jana Pawła II a zbiórka lektorów w piątek, 9 grudnia o godz. 17.15.

7. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym.

8. W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Sycylię. W programie m.in. Katania, Taormina, Syrakuzy, Monreale, Palermo, Wyspy Liparyjskie i Etna. Koszt 4.990 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

9. W niedzielę za tydzień będzie druga niedziela grudnia i trzecia niedziela Adwentu, tzw. Gaudete. Na Mszy Św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci z klas trzecich z Grzechyni i Makowa Dolnego. O godz. 11.00 dla dzieci z Makowa Centrum. O godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego do naszego Sanktuarium.

 10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3.500 zł. Bóg zapłać! Wywieziono kolejnych 5 kontenerów śmieci z cmentarza za kwotę 4.255 zł. 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Annę Woźną (78 lat), + Stefana Szkolaka (72 lata) i + Stanisława Pokrzywniaka (76 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Załączniki

Skip to content