Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 2. niedzielę adwentu oraz 24. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich z całej parafii. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Jest to druga niedziela grudnia dlatego składka przeznaczona jest na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium. Natomiast do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek, 12 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,

– środa, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– czwartek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

3. Roraty w Sanktuarium odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Tegorocznym tematem jest „Franciszkowy Plac Budowy”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci z lampionami na to adwentowe nabożeństwo. 

4. Tradycyjnie w okresie Adwentu przed Sanktuarium oraz w kancelarii parafialnej rozprowadzamy małe i duże świece „Caritas” na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

5. Spotkanie dla ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 14 grudnia, o godz. 16.30, natomiast spotkanie lektorów w piątek, 15 grudnia, o godz. 17.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież z klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami na Mszę Świętą w piątek, 15 grudnia, o godz. 18.00.

7. W grudniu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu można składać jutro, czyli 11 grudnia, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

8. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym. W ubiegłym tygodniu złożono 1200 zł.

9. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w dniach 20 – 27 lipca 2024r. Koszt 5.550 zł.  Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed Sanktuarium. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł.

10. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę, 23 grudnia od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00 z przerwami od 10.30 do 11.00 i od 15.30 do 16.00. W Wigilie spowiedzi nie będzie. Natomiast zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w dni powszednie przed Mszami Świętymi oraz ze stałego konfesjonału od wtorku do piątku od. godz. 9.00 do 10.00.

11. Msze Święte w niedzielę wigilijną, 24 grudnia, w naszym Sanktuarium będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00 i 17.00. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00 w Sanktuarium, natomiast w kaplicach o godz. 22.00. O asystę na Pasterce prosimy Związek Podhalan i Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska.   

12. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej SPSK w Makowie Dolnym zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w szkole, w niedzielę, 17 grudnia, po Mszy Świętej tj. ok. 10.15. W programie występy dzieci i wspólne kolędowanie oraz kiermasz stroików i domowych ciast. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby szkoły.

13. W niedzielę za tydzień, tj. 17 grudnia, przed Sanktuarium będzie przeprowadzona zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc dla rodziny z naszej Gminy, która w pożarze straciła swój dom.

14. Odwiedziny chorych których nie odwiedzamy w pierwsze piątki i soboty miesiąca z przedświąteczną posługą sakramentalną  odbędą  się we wtorek 19 grudnia od godz. 9.00. Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej. 

15.  Na potrzeby parafii górnicy złożyli ofiary w wysokości 1.150 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Grażynę Piątek (71 lat), + Jadwigę Grabiec (92 lata), + Stanisławę Czarniak (93 lata)

i + Jadwigę Wójcik (93 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content