Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu

Dziś druga Niedziela Adwentu. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy medaliki i łańcuszki dla dzieci klas III z całej parafii. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci .O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 16:30 Nieszpory adwentowe. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w czwartek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.  Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Dzisiaj druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Przed Kościołem będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek w ramach materialnej pomocy kościołowi na Wschodzie.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek (12 grudnia) – wspomnienie  NMP z Guadelupe

Środa ( 13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek ( 14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

3. Ksiądz Proboszcz ze Swoszowic dziękuje za złożone ofiary w wysokości 13 132 zł oraz 54 euro.

4. Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w godzinach 7:00 – 14 :00 przy Sanktuarium.

5. Ksiądz Proboszcz oraz Burmistrz Makowa Podhalańskiego serdecznie zapraszają na Wigilię dla Samotnych w dniu 23 grudnia od godz. 10:00 do 12:00 na makowski Rynek.

6. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

 

7. Zarząd OSP Grzechynia zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o wsparcie finansowe na zakup samochodu pożarniczego. Przy rozprowadzeniu kalendarzy przez strażaków będzie można dokonać wpłaty.

8. W niedzielę 24 grudnia ( Wigilia) Msze Święte w Sanktuarium zostaną odprawione o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 13:00 i 17:00. Pasterki odprawimy w kaplicach o godz. 22:00. Uroczystą Pasterkę w Sanktuarium odprawimy o godz. 24:00.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Jana Surzyna (lat 72),  + Halinę Bara-Witek (lat 62), + Agnieszkę Oczkowską (lat 42)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content