II Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy 2 Niedzielę po Wielkanocy (Niedzielę Miłosierdzia Bożego). Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się błogosławieństwo nowych lektorów dla naszego dekanatu.
Od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu. Za tydzień będzie możliwość nabycia kolejnego numeru naszego parafialnego miesięcznika „Przemienienie”. W dniu dzisiejszym przed kościołem wystawiono puszki, do których można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrównanym z ziemią Aleppo.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (24 kwietnia) – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

Wtorek (25 kwietnia) – Święto św. Marka, ewangelisty

Sobota (29 kwietnia) – Święto  św. Katarzny ze Sieny, Dziewicy, Doktora Kościoła, Patronki Europy

3. Przypominamy, że jubileusze Małżeńskie (25 i 50 i 60 lat małżeństwa) świętować będziemy w niedzielę, 30 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Czcigodnych Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

4. Uroczystość I Komunii Św. dzieci klas 3 SP będziemy przeżywać 14 maja na Mszy św. o godz.11.00. Rocznica I Komunii Św. dzieci klas IV odbędzie się 21 maja na Mszy św. o godz. 11.00.

5. Przedsiębiorstwo „Eko – Skawa” informuje o przeprowadzonej dodatkowej zbiórce odpadów segregowanych w dniu 24 kwietnia (za 17 kwietnia) oraz 8 maja (za 1 maja).

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch w dniach 26.09 – 04. 10. 2017. Zapisy w kancelarii parafialnej

† † †

+ Józefa Świątko (lat 87), Tadeusza Polaka (lat 58), Mariannę Wilk (lat 64),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.